Lista de dorințe 0
Všetky kategórie

Insekticíd Mospilan 20 SG 1,5 g

€1.70

Vysoko účinný insekticíd MOSPILAN v pokročilejšom zložení SG granúl

Absorpčný insekticídny sprej: jablko, dula, hruška, čerešňa, višňa, slivka, broskyňa, marhuľa, nektárinka, orech, hrozno, kukurica, repka ozimná, lucerna (semeno), senovka grécka panónska, horčica, reďkovka olejná, slnečnica, tabak, paprika (naklíčená), paradajky (odstopkované), vaječné ovocie/baklažán (odstopkované), uhorky (odstopkované), cuketa (odstopkovaná), šalát (poľný a odstopkovaný), klíčky, zelený hrášok, fazuľka, bylinky, okrasné rastliny, lesné plodiny , baza čierna, ovos, červená cibuľa , ríbezle, maliny, mäta, černice, jahody, mak, vodné melóny, melóny .

Odporúčaná technológia ochrany rastlín:

U jabloní sa odporúča začať s ochranou proti jednohostiteľským (ktoré nemení hostiteľské rastliny vo vegetácii) druhom vošiek pri objavení sa prvých kolónií a je vhodné ich opakovať v závislosti od stupňa rozmnožovania. Ochrana proti voškám sa odporúča počas prelínania lariev a rojenia samcov. Ochranu proti náhradným chrobákom je vhodné načasovať po objavení sa prvých dospelých jedincov. Proti molici jabloňovej sa odporúča v čase vyliatia lariev použiť pohlavný feromónový lapač. V prípade dlhotrvajúceho svrbenia je potrebné liečbu zopakovať po 7-10 dňoch. S ochranou proti baníckym moliam sa odporúča začať v čase hlavného výskytu molíc a po rojení je vhodné ju zopakovať až do výskytu malých mín. Čas posledného ošetrenia: zrenie (BBCH 82)

U hrušiek je potrebné kontrolovať obranyschopnosť proti vyliahnutiu mladých lariev z vajíčok prezimujúcej generácie vošky hruškovej. V dôsledku toho by sa liečba nemala vykonávať podľa programu, ale na základe prognózy. Najneskorší dátum spotreby pre 50% veľkosť ovocia (BBCH 75)

Proti muške čerešňovej v čerešniach a višniach je vhodné vykonať postrek pri výskyte prvých mušiek / na začiatku rojenia dospelých jedincov na základe pozorovania rojenia žltými lepkavými plátmi. Ochranu proti voškám sa odporúča načasovať na výskyt prvých kolónií vošiek. Čas tohto môže byť stanovený pomocou lepkavej žltej plachty alebo žltých miskových pascí. Ochranu proti náhradným chrobákom je vhodné načasovať po objavení sa prvých dospelých jedincov. Najneskorší dátum spotreby Začiatok zrenia (BBCH 82)

V slivkách je vhodné kontrolovať osy slivkové so zápachom hmyzu po opadaní okvetných lístkov. Prvé ošetrenie proti voškám je vhodné vykonať na základe obhliadky rastlín, keď sa objavia prvé kolónie a následne v prípade potreby po 7-10 dňoch zopakovať. Čas posledného ošetrenia: zrenie (BBCH 82)

U broskýň a nektáriniek sa odporúča načasovať ošetrenie proti molici broskyňovej na základe predpovede pohlavného feromónového lapača v čase líčenia lariev. S ochranou proti jednohostiteľským (ktoré nemení hostiteľské rastliny vo vegetácii) druhmi vošiek sa odporúča začať pri objavení sa prvých kolónií a podľa stupňa rozmnožovania je vhodné ich zopakovať. V prípade vošky broskyňovej je potrebné na základe obhliadky a prognózy rastlín chrániť pred generáciou a potomstvom narodeným z prezimovaných vajíčok na jar a pred pohlavnými jedincami koncom leta. Ochrana proti voškám sa odporúča počas prelínania lariev a rojenia samcov. Ochranu proti náhradným chrobákom je vhodné načasovať po objavení sa prvých dospelých jedincov. Čas posledného ošetrenia: zrenie (BBCH 82)

U vlašských orechov sa odporúča ochrana proti voškám počas línania lariev a rojenia samcov. Proti vijačke orechovej je vhodné postrek pri výskyte prvých múch / na začiatku vzchádzania dospelých jedincov, na základe pozorovania rojenia žltou lepiacou fóliou. Proti voškám (voška pestrá, voška žltá) sa odporúča načasovať kontrolu na výskyt prvých kolónií vošiek. Čas sa dá určiť pravidelným vizuálnym pozorovaním lístia a zachytením lepivým žltým papierom. Potrebné množstvo postrekovej šťavy je potrebné zvoliť podľa veľkosti listov Dátum posledného ošetrenia (podľa fenologického stavu): 30 dní pred zberom (BBCH 82).

Na jeseň kapustovú repku, horčicu a reďkovku možno aplikovať na jeseň (od štádia klíčnych listov do štádia 4 pravých listov: proti voškám, múčnatke repkovej a larvám osy repkovej) alebo na jar (proti voškám, chrobákovi repkovému, chrobákom). . O potrebe ochrany možno rozhodnúť na základe posúdenia počtu škodcov. Ak je na rastline 5 repkových chrobákov, odporúča sa vykonať kontrolu. Postrek by sa mal vykonávať s objemom vody 200-400 l/ha. Do postrekovej šťavy sa odporúča pridať zmáčadlo. Ošetrenia proti svetluške repkovej sú účinné aj proti iným škodcom vyskytujúcim sa v danej oblasti (vŕtačka repková stonková, vijačka repková). V prípade väčšieho počtu škodcov treba použiť vyššiu dávku. V čase kvitnutia repky, alebo ak na chránenom poli kvitnú buriny, alebo sa v jeho blízkosti nachádzajú iné kvitnúce kultúry, prípravok nie je pre včely nebezpečný pri aplikácii denným postrekom v dávke 0,15-0,2 kg/ha. Odporúča sa aplikovať vzduchom v množstve 80 litrov/ha. Čas posledného ošetrenia: kvitnutie (BBCH 67). Dávka 0,15-0,2 kg/ha v 200-400 l/ha vody pri vzdušnom ošetrení s 80 l/ha vody. Povolené je 1 ošetrenie za rok.

V kukurici je cieľom kontroly proti dospelým kukuričiarom znížiť počet jedincov pred znesením vajíčok, aby sa znížilo poškodenie lariev v nasledujúcom roku a aby sa predišlo žuvaniu piestikov a tým neúplnému oplodneniu. Kontrolu je potrebné načasovať na obdobie hromadného rojenia, najlepšie skôr, ako chrobáky nakladú vajíčka. Ak samičie kvitnutie ešte nepresiahlo 50 % a zelené piestiky boli na poli súčasne rozhryzené späť na 1,5 cm a ak počet chrobákov na rastline dosiahne 0,5 – 1, je kontrola opodstatnená. Pri rozlete peľu kukurice (samčí kvitnutie), alebo ak na poli, ktoré sa má chrániť, kvitnú buriny, prípadne sa v jeho okolí vyskytnú iné kvitnúce kultúry, nie je prípravok pri aplikácii denným postrekom v dávke nebezpečný pre včely. 0,15 kg/ha. Odporúča sa aplikovať vzduchom v množstve 80 litrov/ha. Najneskorší dátum používania je koniec erbu (BBCH 59).

Pri zemiakoch treba načasovať ochranu proti pásavke zemiakovej proti mladým larvám. Ak je populácia lariev mladá (L1-L2) a má malý počet jedincov, stačí použiť dávku 0,06 kg/ha. V prípade starších a väčších populácií sa odporúča použitie vyššej dávky 0,1 kg/ha. Najneskorší dátum použitia je dozrievanie bobúľ (BBCH 85).

U slnečníc môžeme chrániť pred škodlivými voškami od konca predlžovania stonky (BBCH 40) až po oddelenie súkvetia (BBCH 53). Ochrana by sa mala vykonať, keď sa objavia prvé malé kolónie. Čas usadzovania vošiek možno určiť žltými podnosmi alebo lepivými žltými lapačmi. Pri opakovanej kolonizácii je možné po 14 dňoch postrek zopakovať iným prípravkom. Dátum posledného ošetrenia (podľa fenologického stavu): oddelenie kvetenstva (BBCH 53).

V tabaku sa odporúča začať s kontrolou strapiek tabakových na začiatku usadzovania strapiek. Tento čas môže byť vopred označený modrými, bielymi alebo žltými lepiacimi kartami. S ochranou proti voškám sa odporúča začať, keď sa objavia prvé kolónie vošiek. Čas tohto môže byť stanovený pomocou lepkavej žltej plachty alebo žltých miskových pascí. Čas posledného ošetrenia: kvitnutie (BBCH 62).

Ošetrenia proti voškám v paprike sa odporúčajú začať pri usídlení jedincov a podľa intenzity je vhodné ich po 7-14 dňoch zopakovať. Ochranu proti strapke západnej je potrebné začať v období kvitnutia na základe obhliadky kvetu a pozorovania modrého hmatníka a po 7-14 dňoch sa odporúča ošetrenie zopakovať. Pre správnu účinnosť sa na aplikáciu produktu odporúča veľké množstvo šťavy. Čas posledného ošetrenia: plný vývoj prvej bobule (BBCH 71).

V paradajkách a vaječných plodoch má prostriedok adekvátny účinok len proti zrelej, mobilnej forme molice skleníkovej, preto je pri obrane ako kombinačného partnera potrebné použiť prípravky regulujúce vývoj hmyzu (inhibítory syntézy chitínu juvenilné hormóny atď.). Liečbu je vhodné začať na základe pozorovania vyrážok. Čas posledného ošetrenia: plný vývoj prvej bobule (BBCH 71).

U uhoriek a cukety sa odporúča začať s postrekom proti voškám ešte pred objavením sa kolónií a v prípade ďalšieho premnoženia je vhodné ho zopakovať po 7-14 dňoch. Čas posledného ošetrenia: začiatok zrenia (BBCH 80).

Keď sa v šaláte objavia prvé kolónie vošiek, je opodstatnené začať s kontrolou. Účelom ochrany je zabrániť prenikaniu vošiek do hlávky šalátu. V prípade potreby je možné ochranu zopakovať po 7-10 dňoch. Čas posledného ošetrenia: 70 % hmoty listov (BBCH 47).

V Bimboskeli je kritickým obdobím ochrany proti blchám a kapustovým muškám koniec rastu sadeníc a 1 mesiac po výsadbe. Výsledok ochrany sa výrazne zlepší aplikáciou striedania plodín. Pred voškami sa oplatí chrániť, keď sa vytvoria prvé malé kolónie. Pred molicou sovou a molicou kapustovou je vhodné sa chrániť, keď sa z vajíčok vyliahnu mladé larvy. Najneskorší dátum použitia je konečná dĺžka hlavného disku (BBCH 58).

Ochranu proti savým a žuvacím škodcom korenín je vhodné načasovať po objavení sa prvých dospelých jedincov a v prípade potreby zopakovať po 7-10 dňoch. Posledná liečba: žiadne obmedzenia.

Ochranu proti savým a žuvacím škodcom u okrasných rastlín sa odporúča vykonávať na základe pozorovania.

Napísať recenziu